Ananas diyetlerde tam bir cankurtaran!

10.06.2010 - 11:30 | Fotograflarla Diyet - Sibel Aslan Tüm fotoğraflar

 • Fotoğraf: Sibel Aslan Ananas diyetlerde tam bir cankurtaran! #1

  Neredeyse bir tatlı kadar lezzetli ananas aslında içerdiği çok güçlü bir enzim olan bromelin nedeniyle çok daha sık tüketmemiz gereken bir tropikal meyvedir. Bu enzim üzerine yapılmış yüzlerce araştırma sahip olduğu neredeyse mucizevi etkileri ortaya çıkarmıştır. Özellikle diyetler sırasında tatlı aroması ile tam bir can kurtaran olan bu meyveyi light dondurma veya az yağlı yoğurtla tüketmenizi öneririm.İşte bu hem içi hem tadı güzel meyvenin faydaları:
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Ananas diyetlerde tam bir cankurtaran! #2

  Vücutta inflamasyonu ve iyileşme süresini kısaltır: Ananasın ,vücut hasarı anlamına gelen inflamasyon üzerinde etki mekanizması tam olarak bilinmemekle birlikte en kabul gören teori; bromelin enzimlerinin özellikle şişmede etkili olan prostoglandinleri bloke etme özelliğine sahip olmalarıdır. Bu enzimler özellikle romatiod artirittin tedavisine ciddi yararlar sağlamakta, yaralanmalar, diyabetik ülser ve çeşitli cerrahi operasyonla sonucu oluşan doku hasarı tedavisinde, tamirinde kullanılabilmektedirler. Araştırmalarda kullanılan miktarlardan daha az yoğunlukta bulunmakla birlikte bromelin taze ananas ve ananas suyunda bulunmaktadır.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Ananas diyetlerde tam bir cankurtaran! #3

  Enzimleri protein sindirimine yardımcı olur: Ananas enzimleri özellikle proteini parçalayarak, sindirimi kolaylaştırıcı ve rahatlatıcı etki gösterirler.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Ananas diyetlerde tam bir cankurtaran! #4

  Kan pıhtılaşmasını azaltır bu sayede plakların damar çeperlerine yapışmasını önleyebilir: Özellikle oksijen taşıyan kan damarlarında kan pıhtılaşma eğiliminin artışı, kalp krizleri ve inmeler açısından kilit noktadır. Ananas enzimleri özellikle anjin geçirmiş hastalarda olduğu gibi daralmış kan damarlarında bu eğilimi azaltarak, dolaşımı düzenlemektedirler.
 • Fotoğraf: Sibel Aslan Ananas diyetlerde tam bir cankurtaran! #5

  Not: Herhangi bir ananasta ne kadar enzim aktivitesi olduğunu ölçebilmek mümkün değildir. Bu miktar yetişme, depolanma ve tüketilme koşullarına göre oldukça fazla değişim gösterebilmektedir. Ancak ananas enzimleri pişme ve hazır meyve sularındaki pastörizasyon işlemiyle aktifliğini kaybetmektedir. Çiğ olarak ve taze tüketiminin sağlığımıza etkileri diğer formlarına göre daha kesindir. Genelde en taze ve mümkün olduğunca büyük ananasları tüketmeniz de diyetisyeninizin özel tavsiyesidir….
Sibel Aslan tarafından girilen tüm fotoğraflar Fotograflarla diyet kategorisindeki tüm fotoğraflar
4994 kez bakılmıştır. Yorumlar (0) - Yorum Yaz! Sık kullanılanlara ekle veya Paylaş

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!


Etiketler
yaz meyveleri, ananas

Kategoriler

Yeni Fotoğraflar

Yeni Yorumlar

Çok Bakılanlar

Çok Yorumlananlar

E-Bülten

Bizden haberdar olmak için
Copyright © Yemek Hikayeleri